פנאי ובילוי לסטודנט

 

מי אמר שחיי הסטודנט הם חיי קשים. ציבור הסטודנטים בישראל מהווה את עמוד התווך בקהל תרבות הפנאי וחיי הלילה. כשלומדים קשה ועובדים קשה כל רגע פנאי הוא זמן למסיבה ולפריקת לחץ ולכן הסטודנט הישראלי משקיע בזמנו הפנוי לטובת מילוי המצברים.

 

אהבת? שתף ב:


ריכזנו עבורכם מספר אפשרויות פנאי ובילוי בתחומים השונים:


מועדונים ומסיבות: בערים הגדולות ירושלים, תל אביב, חיפה ובאר שבע קיימים חיי לילה ענפים בהם לוקחים חלק פעיל ביותר ציבור הסטודנטים הצעיר הממלא את הקמפוסים בערים אלו. מן הסתם, תל אביב היא הניו יורק של חיי הלילה בישראל, ומאות פאבים ועשרות מועדונים פותחים את שעריהם לקהל הבליינים הצעיר.

 

הסטודנטים נחשבים בד"כ לקהל איכותי, כך שבדרך כלל ימי שישי וחמישי יהיו ימי הסטודנטים ( אין לימודים בשישי ושבת), לרוב בימי חמישי שכן סטודנטים גם הם לחוצי בית ואלו שגרים רחוק יעזבו את הקמפוס ביום שישי. "ליין הסטודנטים" בד"כ יאורגן באחד ממקומות הבילוי וייוח"צן בקמפוסים. מחירי הכניסה יהיו מחירים מוזלים לסטודנט בהצגת כרטיס חבר אגודה. באחדים מהקמפוסים כמו למשל באוניברסיטה העברית בי"ם יש מועדון ובאר סטודנטים בקמפוס- "הבר-אתון" המופרסם, בו מתקיימות מסיבות סטודנטים, חוגי ריקוד, ומכירת משקאות מוזלת משמעותית מהמחירים בחוץ.

 

אגודות הסטודנטים בכל מוסד אקדמי אחראיו בד"כ לארגן ימי סטודנט ומסיבת המוניות בקמפוסים במחירים סמליים עם שלל כוכבים וזמרים והרבה הפתעות לסטודנטים. "יום הסטודנט" החל פעם בשנה בכל המוסדות להשכלה גבוהה מכיל בתוכו עשרות פעילויות, הופעות ומסיבות לתוך הלילה ביום החג של הסטודנטים. מי שאינו סטודנט ישלם הרבה יותר על מנת להכנס.


חוגים ופעילויות:

 

לא הכל זה רק לימודים, ובהחלט יש גם פעילויות וחוגים לסטודנטים בקמפוסים השונים. במרבית הקמפוסים בארץ קיים מועדון הסטודנט, בו יש הקרנות סרטים מדי ערב, הרצאות שונות וחוגים בתשלום סמלי. במועדון ניתן להכיר אנשים מהקמפוס, לשתות במחירים מוזלים ולהשתמש בשירותים שונים כגון אינטרנט חינם, משחקי חברה ומתקנים נוספים.

 

באוניבסיטאות הגדולות קיים מועדון שזוכה להכרה בכל העולם האקדמי ואף נערכים תחרויות בין לאומיות בו, הרי הוא "מועדון הדיבייטינג"- מועדון בו הסטודנטים נפגשים כדי להתווכח, בכל פעם על נושא אחר. וויכוח שמועלה לדרגת אומנות. באתר ציינו כבר את קיום תאי הסטודנטים, שבהם פעילים אלפי חברים בהתאם להשקפה הפוליטית או השקפת החיים של החברים בתא. התא מקיים שלל מפגשים ופעילויות בדומה לתנועה חברתית. חלק מהפעילויות הן בתחום העזרה לזולת, מתן עזרה לקשישים, סיוע לרעבים והתנדבות בקהילה. מגמה זו של מעורבות בקהילה נתמכת ע"י המוסדות במלגות פר"ח הניתנות כסיוע בשכר הלימוד בתמורה לעבודה למען הקהילה בשעות הפנאי.


ספורט ונופש:

 

בקמפוסים הגדולים קיימים מרכזי ספורט משוכללים עם מתקנים איכותיים, בריכות שחייה, חדרי כושר ומגרשי כדורסל, טניס וכדורגל. הסטודנטים יכולים להיות מנויים למשך השנה האקדמית במחיר זול יחסית, להקים נבחרות ספורט שונות או באופן פרטי, ולהנות מאורח חיים בריא לא רחוק מספסל הלימודים. אין כמו בריכה טובה לאחר יום לימודים מפרך. בנושא הנופש מארגנת איסתא- חברת התיירות של הסטודנטים יציאות מאורגנות לטיוים בארץ ובחו"ל בתקופות החופש במחירים אטרקטיביים. סטודנטים רבים מנצלים את ההפוגה בין המבחנים לנקות את הראש בחו"ל.


לסיכום:

 

לסטודנט הממוצע יש רגעי פנאי ורגעים בהם עומס המבחנים ושגרת הלימודים מצריכים אותו להשקיע בעצמו קצת יותר. הסטודנט הממוצע תמיד יזכור את ימי האוניברסיטה העליזים לא רק בשל הלימודים, אלא בעיקר בשל חיי החברה הענפים, האפשרויות וההיכרויות הרבות שחיי אוניברסיטה מציעים. לעתים לא קל להיות סטודנט אך בהחלט יכול להיות גם כיף.

עדכונים אחרונים באתר
חדשות ועדכונים
עכשיו בפורום
מלגות חדשות
ימים פתוחים